Robot udojowyObecnie rolnictwo coraz częściej korzysta z nowoczesnych technologii dostępnych na rynku, posługuje się rozwiązaniami już stosowanymi w innych dziedzinach przemysłu. W naszej ofercie znajdują się roboty udojowe GALAXY ASTERA marki A-LIMA-BIS. Maszyny te użytkowane są już w wielu oborach na całym świecie – odnotowano 1500 sprzedanych sztuk. Roboty udojowe GALAXY ASTERA doją krowę w sposób bardzo podobny do naturalnego. Proces ten można podzielić na cztery główne etapy:

  • Mycie strzyków i symulacja wymienia (specjalnie zaprojektowana konstrukcja kubka przed-udojowego masuje każdy ze strzyków, następnie suszy i wykonuje dojenie próbne krowy; kubki przed-udojowe są myte przy wydoju kolejnych krów, tak aby zapobiec ewentualnym zakażeniom innych zwierząt).
  • Dój właściwy.
  • Zdejmowanie aparatów udojowych (wykonywane jest na podstawie analizy przepływu mleka, która dokonywana jest indywidualnie dla każdego ze strzyków).
  • Przepompowanie mleka (ze względu na jakość mleko może być pompowane do schładzalnika lub odrębnego zbiornika sanitarnego; specjalne zaprojektowane systemy na podstawie koloru mleka dokonują analizy, która ma na celu wykrycie nawet niewielkich śladów krwi).

 

Technologie, które wykorzystywane są w sprzedawanych przez nas robotach udojowych, charakteryzują się wysoką niezawodnością. Zaawansowane i nowoczesne rozwiązania gwarantują bezpieczny wydój i ograniczają do minimum ryzyko zranienia (pod krowami nie znajdują się inne elementy niż kubki udojowe). Dostępne w naszej ofercie roboty udojowe doskonale sprawdzą się w każdym gospodarstwie. Zwiększą produkcję mleka o około 10%, zaś Ty korzystając z automatyzacji procesu wydoju będziesz posiadał więcej czasu na inne zajęcia w ciągu dnia.

 

Galeria